Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Teplá voda

(Helena Rachůnková, 1. 8. 2010 12:00)

Prosím, nevíte někdo, proč neteče teplá voda ve stoupačce 1169 na severní straně domu (koupelna, kuchyň)? Ve druhé stoupačce (druhé WC + umyvadlo) teplá voda teče.

Osvětlení vstupní chodby

(Viktor Novotný, 30. 7. 2010 23:43)

Přeji hezký den, instalaci nových světel jsme požadovali, proč obkladači dokáží tak snadno znehodnotit svoji jinak dobrou práci, netuším :-(.
Zdravím
VN

Osvětlení vstupní chodby

(antušáková, 1167, byt č. 14 , 30. 7. 2010 21:25)

Dobrý večer, chci se zeptat, zda nešlo jiným způsobem zabudovat elektroinstalaci k osvětlení vstupních chodeb (u schránek)a dát nové kryty u světel. Když už vše stálo miliony, tak snad estetičtější způsob zajištění osvětlení se dal ještě zvládnout. Když toto člověk vidí a podívá se kolem je to velká škoda. Vyříznout a poškodit tím nové obklady bylo asi jednodušší.

Vytopené sklepy 1169 - p. Lakomá

(Viktor Novotný, 29. 7. 2010 12:22)

Přeji hezký den, v pátek 9.7.2010 jsem byl zkontrolovat sklep, kde sice byla na podlaze voda, ale myslím, že ne v množství, které popisuje p. Šedivý, dnes jsem se tedy domluvil s p. Urbanem, že sklepy a po dohodě s vlastníky i sklepní kóje u štítové stěny ve vchodu 1169 nafotí, a pak fotky předá stavbyvedoucímu fy MAPRO s.r.o. k vyjádření (izolace, okapní žlábky apod.).
Zdravím
VN

Vytopené sklepy 1169

(Miroslav Šedivý, 29. 7. 2010 11:39)

Krásný den přeji paní Lakomá,
děkuji za info ohledně příčiny vytopených sklepů. To se opravdu může stát každéme a já s tím nemám problém. Měl jsem obavu, zda voda ve sklepích nemá souvislost s prováděním zateplení našeho domu a v důsledku deštivého počasí nám tam neteče voda. Včera stála voda ještě v chodbě ke sklepům a hlavně pod oknem směrem k houpačkám. Bylo jím tam cca 5 cm. To není na hadr, ale spíše na lopatku a kbelík. Já na podlaze ve sklepě již vodu nemám (asi jsem nějak na kopci ....??) a co se týká mokrých věcí, s tím si poradím, nedělejte si starosti (alespoň bude důvod je vyhodit ....). My jsme již dva měsíce mimo Prahu a do sklepa chodím dvakrát za rok ...

S pozdravem

Miroslav Šedivý

Vytopené sklepy

(Ivana Lakomá, 29. 7. 2010 10:15)

Pane Šedivý, v době naší nepřítomnosti 3. července v ranních hodinách ve stoupačce našeho bytu praskla opancéřovaná přípojka na vodu a vytopila náš byt a ještě byty sousedů, kteří bydlí pod náma. Byla to námi nezaviněná havárie, která se může přihodit každému. Sousedé zastavili stoupačky a my zařídili opravu. Velice se omlouvám, ale netušila jsem, že je voda i ve sklepě. Nejenom, že mě to nenapadlo, ale do sklepních kójí navíc nemám přístup. Omlouvám se a pokud mi zpřístupníte váš sklep, jsem připravena nějakým způsobem vodu vynosit a vytřít. Samozřejmě, jestli se to týká ještě jiné partaje, prosím obraťte se na mě. Ivana Lakomá, byt č. 5

Schodiště - p. Rachůnková

(Viktor Novotný, 28. 7. 2010 23:10)

Přeji hezký den, dle informace stavbyvedoucího p. Doubka, měly být "koleje" pro kočárky nainstalovány do 23.07.2010 :-(.
Zdravím
VN

Vytopené sklepy 1169

(Miroslav Šedivý, 28. 7. 2010 16:02)

Může prosím někdo poskytnout informaci k vytopeným sklepům v čísle 1169 u štítové stěny ? Včera tam ještě stála voda, můj sklep č. 13 je totálně vypláchnutý včetně všech uložených věcí !! a začíná zapáchat. Prosím o info zda vytopení má, nebo nemá spojitost s prováděním okapnicového chodníčku. V každém případě by se měl původce potopy postarat o odčerpání stále stojící vody na podlaze !!!! a informovat vlastníky sklepů aby si uložené věci na podlaze vysušili.

Děkuji za odpověď
Miroslav Šedivý

Schodiště

(Helena Rachůnková, 28. 7. 2010 15:31)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda nevíte, kdy budou nainstalovány zpět "koleje" pro kočárky?

Teplá voda - odstávka

(Viktor Novotný, 26. 7. 2010 8:05)

Dnes ráno jsem dostal tuto odpověď.
Zdravím
VN


Dobrý den,
PT a.s. a nás obvykle perfektně informuje s dostatečným časovým předstihem o všech plánovaných odstávkách, ale ve Vašem případě jsme tuto informaci neobdrželi, respektive obdrželi, ale až po zavolání na dispečink. Omlouváme se za vzniklé komplikace a věříme, že se již nebudou opakovat.

Jakub Jablonský
technik - ANESO, s.r.o.
235 300 793

Teplá voda - odstávka

(Viktor Novotný, 25. 7. 2010 14:29)

Přeji hezký den, dle dnešní informace z dispečinku Pražské teplárenské se jednalo o plánovanou odstávku ve dnech 20-22.07.2010, která byla nahlášena našemu správci - fa ANESO sro., zítra zjistím proč nebyla informace o odstávce předána výboru SVJ nebo vlastníkům (letáček).

Teplá voda

(Cíchová Veronika, 25. 7. 2010 13:46)

Dobrý den, potvrzuji skutečnost k příspěvku pí.Tomášové ohledně teplé vody, která skutečně tři dny netekla.....prosím o info, kde a jaká je možnost kontroly příp.z naší strany, aby se situace s uzavřením přívodu po několik dní již neopakovala, abychom nemuseli obtěžovat p.Urbana. Děkuji a přeji krásný den, Cíchová

Netekoucí teplá voda

(Zdeněk Kadlec, 23. 7. 2010 16:01)

Dobrý den paní Tomášová,
žádná odstávka teplé vody nebyla výboru Pražskou teplárenskou nahlášena, zato dochází k neoprávněným manipulacím s uzávěry ve společných prostorách (viz i níže komentář p. Urbana k zásahům do elektroinstalace). Např. začátkem tohoto týdne někdo bezdůvodně uzavřel teplou vodu pro celý objekt. V posledních dnech jsem nebyl v Praze a tak ani nevím zda teplá voda funguje v našem bytě. Je možné, že někdo zavřel jen vaši stoupačku - ověřte si stav u sousedů a případně se obraťte na p. Urbana.

Netekoucí teplá voda

(M. Tomášová, 22. 7. 2010 15:45)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo neví, proč už třetí den neteče teplá voda a jak dlouho to ještě bude trvat. Je to pravidelná odstávka nebo něco jiného? Díky.

neustálé zásahy do elektroinstaladce

(Urban, 22. 7. 2010 6:15)

Jsou tu vlastníci kteří neustále neoprávněně manipulují s elektroinstalací jak osvětlení tak odsávání. Proto to často nefuguje tak jak by mělo.
Téměř každý druhý den něco opravuji. Pokud si všimnete že někdo zasahuje do elektrického vybavení domu nebo vodovodního řádu ,tak mi to prosím nahlaste.Děkuji Urban

Ukončení prací

(Jan Jasný, 21. 7. 2010 18:35)

Zřejmě konečně se ukončují práce na našem domě. Rád bych upozornil na podle mě neřešené věci:
- nefungující centrální odsávání 1169/byt č. 4/ - nefunguje
více jak 2 měsíce,
- předpokládám, že v rámci úklidu okolo domu bude dán do pořádku i chodník na severní straně, narušený nákl. vozidly dodavatele při přistavování kontejnérů a materiálu. Písek a štěrk tu zatím ještě je.

Zasklení lodžií

(Odorčák, 21. 7. 2010 7:46)

K stanovisku p. Kadlece.
Vážený pane předsedo,
zasklení lodžie je právní vztah mezi objednavatelem a dodavatelem a ne mezi VSVJ.Proto nerozhodujte o tom zda bude nebo na dilo nebude uzavíraná smlouva. Vzhledem ke skutečnosti s Fy Vorlíček plast (sítě do oken a dveří lodžií) všem doporučuji uzavřít příslušnou smlouvu o dílo, domníval jsem se že vzhledem k tomu, že lodžie jsou součástí ostatních nebytových prostorů v majetku SVJ, že se k tomu SVJ vyjadřuje.
Věřím že všem vlastníkům bytů je známa SOD, i to, že obsahuje ustanovení ohledně záruk u nově budovaných lodžií.
Pokud někdo má zájem vyhodit 35 tisíc na per huba, vřele mu to doporučuji.

Odorčák

Zasklení lodžií ( p. Odorčák)

(Zdeněk Kadlec, 20. 7. 2010 15:53)

Dobrý den,
bohužel nemám čas reagovat podrobně na Vaše připomínky, takže jen souhrnně:
Zasklení zajišťuje firma MAPRO prostřednictvím svého subdodavatele v rámci naší SOD na opravu objektu a vztahují se tedy na ně i záruky podle této SOD. Původně zasklených 7 lodžií je nově zaskleno zdarma, dalších 10 lodžií si platí vlastníci, kteří si to objednali a orientační cena jim byla předem sdělena. Žádné další smlouvy nebudou uzavírány. Odbor výstavby MČ P17 žádnou dokumentaci k zasklení nepožaduje.

Zasklení lodžií

(Byt č.11 Odorčák, 20. 7. 2010 15:09)

Pane předsedo, oceňuji Vaši zprostředkovanou informaci od pí.Žilkové.Pouze upozorňuji, že nemám zájem se dostat do situace jaká byla u sítí do oken . Zasklení lodžií je akt smluvního vztahu (Smlouva o dílo) vlastníka bytové jednotky, dodavatele a souhlasného stanoviska V SVJ.Smlouva musí dát odpověď na povinnosti vyplývající pro stavebníka ze stavebního zákona,garance, cenu, reklamace vad a záruční doby. Sdělit, že XY bude v termínech 4.8. - 13.8.10 provádět zasklení lodžii považuji před uzavřením smluv s objednatelem (stavebníkem), včetně předložením příslušné stavební dokumentace odsouhlasené Odborem výstavby ÚMě části Ph 17, za předčasné.Pí.Žilková(MAPRO) by mohla vyvinout větší aktivitu, a vzhledem k tomu, že se podle doporučení výboru na ní všichni stavebníci obrátili s návrhy termínů, bylo by vhodné kdyby korespondence nadále probíhala mezi dodavatelem zasklení a odběratelem zasklení, teda tím který bude stavební dílo platit.Na VSVJ jsem měl pouze jednu prosbu a to z věcného a právního hlediska prověřit návrh předkládané smlouvy o dílo.
Děkuji
Odorčák

Zasklení lodžií

(Zdeněk Kadlec, 20. 7. 2010 12:26)

Dobrý den,
právě jsem dostal od paní Žilkové (MAPRO) následující informaci:
"Montáže zasklení lodžií budou prováděny v termínu 4.8. až 13.8.2010. Telefonní čísla a jména majitelů bytů byla zaslána montážní firmě, která bude ve čtvrtek a v pátek obvolávat vlastníky pro stanovení dne a hodiny montáže."
Domnívám se, že před dodávkou a montáží by firma měla provést zaměření na každé lodžii.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »