Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nájezdy - odpověď pro pana Kubína

(Viktor Novotný, 22. 11. 2010 1:48)

Přeji hezký den, a díky za pomoc s řešením našich nájezdů, když jsem poptával možnosti jak úpravu nájezdů vyřešit, tak v jedné nabídce byl i návrh použití podobných roštů (plast), stejně jako v případě Vámi navrhovaných roštů je problémem výška roštu (minimálně 25mm), takže by upravený nájezd "přišel" o boční vedení (stávající výška 45mm, by byla snížena na 20mm), nebo by bylo nutné boční profil nájezdu zvýšit. Navrhovaná cena úpravy (vložení pozink.profil.plechu tl.3mm) byla v rozmezí 17-22t pro 3 vchody, po zvážení pro a proti shromáždění vlastníků hlasováním rozhodlo, že úprava nájezdů není nutná.
Zdravím
Viktor Novotný

Nájezdy pro kočárky

(Viktor Novotný, 21. 11. 2010 23:24)

Přeji hezký den, na shromáždění vlastníků dne 9.11. 2010 vlastníci odhlasovali, že dodatečná úprava povrchu nájezdů není nutná. Věřím, že v případě, kdy "řidič" nebo "řidička" kočárku bude mít s překonáním nájezdů problém (např.těžký nákup v košíku kočárku), tak se určitě najde poblíž někdo ochotný pomoci.
Zdravím
Viktor Novotný

Nájezdy pro kočárky

(Urban, 21. 11. 2010 19:56)

Považuji za zbytečné nějak upravovat nájezdy na kočárky. Důvod je celkem jasný v případě našich nájezdů jsou-li nájezdy suché a čisté není manipulace na nich nijak těžká chce to jen trochu cviku .V případě zdrsnění nájezdových ploch je předpoklad že se drážky budou zanášet a bude se v nich v zimním období držet led . To bude přispívat k těší manipulaci s kočárky a tím víc nebezpečnější. Ve stávajícím stavu je očištění a manipulace stále snadná.
Je třeba si uvědomit že v zimním období krom listí a bahna které se na kolečkách udržují také sněží ,mrholí a pak to mrzne.V drážkách se to potom drží a chemické čištění (solení) je zakázané. Tímto se přimlouvám za ponechání stávajícího stavu nájezdů

Nájezdy pro kočárky

(Miroslav Kubín, 21. 11. 2010 19:31)

Dobrý den
Jsem z vedlejšího domu 1161-1166. Jsem rád, že i někdo jiný považuje rozdílnost názorů za pozitivní věc při hledání optimálního řešení. U nás, bohužel, ta diskuze moc nefunguje, řekl bych.

K nájezdům pro kočárky:
Mám jistou zkušenost s kompozitovými rošty PREFAGRID
http://www.prefa-kompozity.cz/produkty/rosty-prefagrid/
Na horní straně jsou zdrsněné. Hodně zdrsněné.
Nebyly tak drahé, kovové by byly, myslím, dražší.
Byli tam dost ochotní, mohli by vám poradit.

názor

(Urban, 12. 11. 2010 19:26)

Dobrý den.
Chtěl bych vyjádřit svůj názor na odstupování členů KK.
Je to strašná škoda že členové KK odstupují.Diskuze mezi kontrolní komisí a výborem je diskuze nevyhnutelná a náš dům může být jedině rád že ve výboru i v kontrolní komisi jsou tak skvělí lidi .
K neshodám mezi těmito orgány bude docházet pořád a je to jedině důkaz správného fungování . Mohu říci že v jiných SVJ je oproti našemu nesrovnatelně horší. Konflikt mezi kontrolní komisí a výborem kterého jsme byli svědky na shromáždění je oproti jiným SVJ banalita. Chtěl bych za sebe poprosit o zvážení odstoupení pana Hejnice. Berte to prosím jako můj osobní názor.

Klíčky ke schránkám

(Helena Rachůnková, 11. 11. 2010 15:58)

Děkuji za vyčerpávající odpověď :)

Klíčky ke schránkám

(Viktor Novotný, 11. 11. 2010 1:10)

Přeji hezký den, Hornbach na Slánské udělá kopii za 40kč/ks včetně DPH. Ceny u jiných výrobců klíčů jsem nezjišťoval, cena polotovaru klíče je 18Kč/ks včetně DPH (dodatavel - fa DOLS a.s.)
Zdravím
Viktor Novotný

Klíčky ke schránkám

(Zdeněk Kadlec, 10. 11. 2010 22:19)

Klíčky ke schránkám jsou běžného typu a je na každém vlastníkovi aby si v případě potřeby opatřil další exempláře.

Klíčky ke schránkám

(Helena Rachůnková, 10. 11. 2010 18:36)

Dobrý den, včera jsem se zapomněla zeptat na to jakým způsobem si lze přiobjednat klíčky ke schránkám. Je nutnost to přiobjednávat nějak centrálně nebo si to mohu zařídit sama?

Děkuji Rachůnková

Nájezdy pro kočárky

(Viktor Novotný, 8. 9. 2010 20:20)

Přeji hezký den, byly obeslány firmy (výrobci schodů, zábradlí a jiných ocelových konstrukcí), aby zpracovaly nabídku na úpravu nájezdů pro kočárky. Reklamovat stávající nájezdy s ohledem na použitý materiál nelze (příspěvek z 3.09.2010 - email od stavbyvedoucího p. Doubka, fa MAPRO sro.). Vhodné řešení pak může být vybráno a odsouhlaseno na shromáždění vlastníků, které bude svoláno na podzim 2010.
Zdravím
VN

příspěvek do FO

(Viktor Novotný, 8. 9. 2010 20:03)

Přeji hezký den, s firmou ANESO sro. (správce) bylo vše v dostatečném předstihu projednáno, proč k požadované změně nedošlo nevíme. (Více na : Údržba a provoz domu >> Správcovská firma ANESO sro. je nedostupná, příspěvek pana předsedy Kadlece ze 7.9.2010)
Zdravím
VN

přspěvek do FO

(karmazínová jiřina, 8. 9. 2010 19:19)

Dobrý den,
a je tu září a příspěvky do FO stále stejné, prosím, můžete mi sdělit termín od kdy budou zkráceny těm, kteří zaplatili opravy hotově ?

Děkuji a přeji hezký den

Nájezdy pro kočárky

(Libuše Jasná, 6. 9. 2010 14:25)

Zdravím. Dle mého názoru je hlavní nedostatek nájezdů v tom, že jsou umístěny na opačnou stranu nežli byly. Manipulace s obsazeným kočárkem při vjezdu i výjezdu je ztížena navíc tím, že plocha u dveří je zkrácena oproti dřívějšímu stavu.
Navíc vchodové dveře nejdou otevřít tak, aby se nezavíraly /zřejmě po instalaci gumové zarážky v podlaze/, takže maminky musí držet dveře, které se neustále zavírají a musí držet kočátek a s ním obtížněji manipulovat.

Nebezpečná rampa pro kočárky ???

(Veronika Cíchová, 5. 9. 2010 23:25)

Dobrý den pane Kadlec,
jsem jedna z maminek, ktera reagovala na vas dotaz ohledne nebezpecnych sjezdu/najezdu pro kocarek.
Polemizovat s Vami o technickem provedeni manipulace s kocarkem povazuji za zbytecne, neb bezpecnost ditete je na prvnim miste a Vas prispevek skutecne neodpovida stavajici praxi. Zaroven podotykam, ze nejsem technik, ale jsem presvedcena o tom, ze zivot kazdeho ditete i maminky stoji za to, aby se tento problem vyresil ke spokojenosti vsech.
S pozdravem,
Veronika Cichova (1169)

Nebezpečná rampa pro kočárky ???

(Zdeněk Kadlec, 5. 9. 2010 22:18)

Dobrý den paní Tomášová (a další maminky),
snažili jsme se zjistit, zda existují nějaké normami stanovené požadavky na protiskluznost nájezdů pro kočárky (nikoliv ramp. které jsou pochozí) a nic jsme nenašli. Prošel jsem naše okolí a našel dlouhodobě užívané nájezdy stejného provedení jako u nás. Pokud jste někdy použila podchod pod ulicí Makovského k OVUSu, tak jste si musela všimnout sjezdů/nájezdů pro kočárky z keramické dlažby, která též není protiskluzná a jedná se přitom o mnohem delší úseky než u našich domů. Těžko proto můžeme oponovat zhotoviteli a žádat jiné provedení bez toho, že bychom je jako změnu oproti projektu zaplatili jako vícepráci - a to je možno zajistit nezávisle na opravě objektu podle konkrétního návrhu řešení i později, za předpokladu schválení shromážděním vlastníků.
V dalších připomínkách zaslaných výboru společenství dvě maminky konstatují, že nejsou schopny kočárek nahoru VYTLAČIT. Už dlouho jsem kočárek neobsluhoval (a žádné nájezdy v té době neexistovaly, takže se vynášel, v mém případě do 4. patra), ale tlačit ho po nájezdu by mne nikdy nenapadlo - určitě bych ho táhl za sebou. Není třeba chyba v tom?

nebezpečná rampa pro kočárek!!!

(Viktor Novotný , 3. 9. 2010 1:28)

Přeji hezký den, stavbyvedoucí p. Doubek poslal následující vyjádření k nájezdům pro kočárky.

email z 26.08.2010, odesilatel p.Doubek, MAPRO sro.
Dobrý den, po konzultaci s firmou Fibeko, zhotovitelem nájezdů kočárků jsem zjistil toto. Hájí se tím, že je vše dle projektové dokumentace, dále že protiskluznost se vztahuje na rampy a ne na nájezdy a že přidáním nějakého lisovaného podkladu se při námraze skluznost jenom zhorší. Navíc nájezdy nejsou pochozí plocha. Určitě na to má také vliv i rozšířeni plochy nájezdů a tím i použitý materiál, potřebný k jejich výrobě. To samé vlastně potvrdil i pan Novák. Ovšem úpravě se nebrání, postačí jim jen objednávka (zkráceno .)

Prosím "řidiče" kočárků, aby poslali na email : vybor@vondrousova1167-1169.cz info o svých zkušenostech při používání nových nájezdů.

Zdravím
VN

nebezpečná rampa pro kočárek!!!

(M. Tomášová, 24. 8. 2010 15:10)

Dnes jsme poprvé využili nainstalovanou rampu pro kočárek. Už před použitím jsem se hodně divila, že je pojezdný plech rovný, bez profilace a chtěla sem napsat, že je to nebezpečné. Při zpáteční cestě, ač jsme si opravdu dávali pozor, nám zadní kola kočárku podklouzla a kočárek se málem převrátil. Naštěstí se malému nic nestalo, jen se hodně bouchnul do hlavičky. Ale neumím si představit, až budou kolejničky mokré po dešti nebo dokonce namrzlé. V tomhle stavu je odmítáme využívat a žádáme jejich okamžitou výměnu!!!

Připomínka ze dne 3.8.2010

(Jiří Kroupa (1168), 3. 8. 2010 20:15)

Neustále je otevřená "hlavní domovní skříň" u schodiště domu 1169 a hrozí nebezpečí úrazu elekrickým proudem - prosím o odstranění tohoto závažného nedostatku.

Zdraví
Jiří Kroupa

Teplá voda

(Helena Rachůnková, 1. 8. 2010 21:34)

Děkuji!

Teplá voda - p. Rachůnková

(Viktor Novotný, 1. 8. 2010 21:01)

Přeji hezký den, po odstávce dodávky teplé vody (ohlášeno P.T. a.s.), zůstala zavřená stoupačka, v tuto chvílí by už mělo být vše Ok.
Zdravím
VN


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »